Tydzień Kultury Języka

W dniach 13-17 marca 2017r. w naszym liceum obchodzony był Tydzień Kultury Języka zorganizowany przez nauczycieli polonistów i bibliotekarzy.
13 marca odbył się konkurs literacki pod hasłem : ,,Czy znasz twórców i ich dzieła”.
Mistrzami literackimi zostali następujący uczniowie :
1. Wleciał Aleksandra III D
1. ex. Malicka Aleksandra III D
2. Nowak Przemysław III D
14 marca odbyły: się czytanie dla przedszkolaków w ramach projektu: ,, Mali Badacze .Licealiści Przedszkolakom” oraz konkurs ortograficzny- „Zostań Mistrzem Ortografii’’. Uczniowie, dla których ortografia nie ma żadnych tajemnic to:
1. Wesołowski Paweł II A1
2. Prochowska Karolina II A1
2. ex. Banasik Michał I A1
15 marca został zorganizowany konkurs poprawnej polszczyzny, w którym najlepsi okazali się:
1. Muskała Weronika I C1
2. Kusztal Anna I C1
3. Świercz Magdalena II C1
16 marca miał miejsce szkolny etap konkursu recytatorskiego, którego zwyciężczyniami zostały: Ferensztajn Izabela i Słowińska Natalia – kl. I C1
17 marca odbyły się warsztaty czytelnicze poświęcone sztuce czytania pt. „Jestem, więc czytam’’ ,które prowadziła pani Elżbieta Fitas – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Końskich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z kl. I A1. Pani Elżbieta przygotowała również, dla uczniów klasy I C, wykład na temat języka Internetu.

Zwycięzcom konkursów językowych serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i promowanie języka polskiego.