Uczniowie II LO dbają o środowisko

„Wyprawa – poprawa” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja akcji „Sprzątanie Świata”. Jak co roku, tak i w tym młodzież naszego liceum pod opieką nauczycieli przyłączyła się do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Szkolnym koordynatorem tegorocznej edycji była pani Ewa Król – Zmieniecka.

18 września uczniowie z klas IA1, IC, ID, IIA1, IID, IIID i IIID1 ochoczo wyruszyli w kierunku Izabelowa i Wąsoszu, by choć trochę przyczynić się do poprawy czystości znajdujących się w pobliżu tych miejscowości terenów leśnych. Wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w worki i rękawice.

Młodzieży w pełni poświęconej sprawie, nie straszne były butelki, różnego rodzaju opakowania, a nawet wiaderka, czy części tapczanów. Wszyscy wykazali się postawą godną naśladowania i mogą być dumni z wykonanej pracy. Akcja ta po raz kolejny uświadomiła wszystkim jak ważne jest dbanie o środowisko. Wystarczy przecież odrobina dobrych chęci oraz zaangażowania w ochronę natury, by móc coś zmienić w otaczającym nas świecie.

K. B.