UMOWA PATRONACKA

W dniu 26 kwietnia 2016 r. po kilkuletniej wspó³pracy, zosta³a zawarta umowa patronacka z Wydzia³em Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnia realizuj±c swoj± misjê edukacyjn± opieki nad najzdolniejszymi uczniami liceów zawar³a umowê z II Liceum Ogólnokszta³c±cym im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich.

Najwa¿niejsze cele wspó³pracy to:

• wspieranie kadrowe i koncepcyjne klas realizuj±cych rozszerzone programy nauczania z geografii
  • wspieranie przedsiêwziêæ s³u¿±cych popularyzacji nauki
  • wspó³praca z Uczelni± w zakresie krajowych i miêdzynarodowych projektów edukacyjnych

Nale¿y zaznaczyæ, ¿e geografia na WGSR znalaz³a siê na li¶cie najlepszych kierunków w Polsce w edycji 2017 QS World University Ranking by Subject http://www.wgsr.uw.edu.pl/

WYK£AD PANI DR ANNY DUDEK ? PATHS OF EUROPE – CONSERVATION AND DEVELOPMENT ON SELECTED EXAMPLES?

W dniu 24. 09.2018 pani dr Anna Dudek wyk³adowca na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego wyg³osi³a wyk³ad dla miêdzynarodowej grupy uczniów i nauczycieli realizuj±cych wspólnie projekt programu Erasmus+ ?Paths of Europe? Grupa uczestników reprezentowa³a nastêpuj±ce kraje: Belgiê, W³ochy i Hiszpaniê oraz uczniów i nauczycieli z II Liceum Ogólnokszta³c±cego im. Marii Sk³odowskie- Curie w Koñskich. Podczas seminarium dokonano prezentacji wybranych przyk³adów szlaków europejskich i ich mo¿liwego wp³ywu zarówno na ¶rodowisko przyrodnicze jak i na rozwój lokalny, regionów przez które przebiegaj±. Wyk³adowca zaprezentowa³ nowatorskie podej¶cie w realizacji tzw. connectivity conservation

M³odzie¿ i nauczyciele wys³uchali z zaciekawieniem tre¶ci rozszerzaj±cych wiedz± na temat realizowanego projektu.

Paths od Europe - Conservation and development on selected examples ( Liczba pobrañ: 229 )

„IZRAEL – PAÑSTWO JEDNEGO BOGA, DWÓCH NARODÓW, TRZECH RELIGII”

Tu¿ przed rozpoczêciem ferii zimowych, 8 lutego, pasjonaci geografii mieli okazjê wys³uchaæ niezmiernie ciekawego wyk³adu dr Tomasza Witesa ? pracownika naukowo-dydaktycznego Wydzia³u Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego pt. ?IZRAEL – PAÑSTWO JEDNEGO BOGA, DWÓCH NARODÓW TRZECH RELIGII?.

Wyk³ad odby³ siê w ramach umowy patronackiej z Uniwersytetem Warszawskim. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie z gimnazjów Powiatu Koneckiego oraz klas rozszerzaj±cych geografiê i wiedzê o spo³eczeñstwie z naszej szko³y.

By³a to niezwyk³a okazja do poszerzenia wiedzy na temat zró¿nicowania religijnego i kulturowego tego niewielkiego, lecz wysoko rozwiniêtego pañstwa w Azji. O du¿ym zainteresowaniu tematyk± ¶wiadczy³y liczne pytania zadawane przez uczestników spotkania.

WYK£AD DR TOMASZA WITESA „TYBET – CZERWONY SMOK NA DACHU ¦WIATA”

W dniu 02.03.2017 r. uczniowie szko³y rozszerzaj±cy geografiê, gimnazjali¶ci – pasjonaci przedmiotu z terenu Powiatu Koneckiego i nauczyciele geografii, mieli okazjê wys³uchaæ niezwykle interesuj±cego wyk³adu dr Tomasza Witesa na temat Tybetu. Podczas wyk³adu poruszono równie¿ wiele kwestii dotycz±cych zarówno ¶rodowiska przyrodniczego tego obszaru, jak równie¿ problemów spo³ecznych, religijnych i gospodarczych regionu. Na zakoñczenie spotkania uczniowie zadawali wiele pytañ, poniewa¿ by³a to niepowtarzalna okazja do zdobycia wielu szczegó³owych i praktycznych informacji na temat odleg³ego od nas obszaru.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYK£AD DR TOMASZA WITESA

Zaproszenie na wyklad - Tybet