VI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

W poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. odbył się VI Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania 11 zadań (treści zadań – do pobrania). Niektóre z zadań wymagały od gimnazjalistów dużej pomysłowości i wyobraźni matematycznej. Najtrudniejsze z zadań okazały się zadania numer 8,9 i 11.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragnąc szczególnie wyróżnić laureatów I stopnia – Dariusza Garbacza z Gimnazjum w Stąporkowie (57/66 pkt.), Julię Michalską (57/66 pkt.) z Gimnazjum w Radoszycach (57/66 pkt.) oraz Jakuba Strojewskiego z gimnazjum w Gowarczowie (56/66 pkt.) Pełna lista laureatów i wyróżnionych jest już dostępna – do pobrania. Aby uzyskać tytuł laureata należało rozwiązać bezbłędnie: 10-11 zadań (I stopień), 7-9 zadań (II stopień), 4-6 zadań (III stopień)

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubią matematykę pragniemy zachęcić do udziału w przyszłym roku w kółku matematycznym, które odbywa się w naszej szkole i jest prowadzone na kilku poziomach zaawansowania. Szczegółowe informacje na temat kółka opublikujemy po wakacjach. Zachęcamy również młodzież do rozwiązywania lub analizowania rozwiązań zadań ze strony www.omj.edu.pl oraz udziału w tym bardzo prestiżowym konkursie matematycznym w przyszłym roku. Wspomniane wyżej kółko ma na celu m.in. przygotowanie gimnazjalistów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów natomiast licealistów do najstarszej polskiej olimpiady przedmiotowej – Olimpiadzie Matematycznej.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować nauczycielom matematyki za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego w szkołach zwycięzców konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach i już nie możemy się doczekać dołączenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szkoły!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!