WARSZTATY JĘZYKOWE “ GESUNDE LEBENSWEISE” – zdrowy tryb życia

19 marca 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się warsztaty językowe pt.”Gesunde Lebensweise”. Tematem przewodnim warsztatów był szeroko pojęty zdrowy tryb życia. Pomysł zorganizowania takiego wydarzenia zrodził się w klasie IIc1 w grupie rozszerzającej język niemiecki. Pod okiem swojej nauczycielki p.Agnieszki Woźniak dziewczyny przygotowały pięć różnych gier :

• zgadywanka
  • krzyżówka
  • gra planszowa
  • memory + karta pracy
  • wykreślanka

Była również prezentacja, przygotowana przez jedną z uczennic, która przedstawiała zdrowy i poprawny sposób odżywiania się. Podczas każdej gry uczestnicy zbierali punkty, które na koniec były policzone. Wygrała Julia Kamińska ( Ic1 – II LO ), drugie miejsce wywalczyła Emilia Młodawska ( SP1 w Końskich), a trzecie miejsce należało do Emilii Kulety ( Ic1 – II LO). Dziewczyny otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy również dostali małe upominki. W warsztatach wzięli udział uczniowie z SP nr 1 w Końśkich, SP w Miedzierzy, SP w Niekłaniu, SP w Stadnickiej Woli , SP w Radoszycach oraz uczniowie II LO.

Było to pierwsze takie wydarzenie w II LO zorganizowane z inicjatywy uczennic klasy 2 uniwersyteckiej tej szkoły. Miało ono zachęcić uczestników do nauki języka niemieckiego. Gry pozwoliły rozwijać i poznawać nowe słownictwo osobom uczestniczącym w warsztatach.

W tym samym czasie germanistka Agnieszka Woźniak przeprowadziła warszat dla przybyłych nauczycieli pt. „Experimentieren mit Deutsch” – w którym przedstawiła zalety pracy z mediami społecznościowymi.

Zarówno na jednych i na drugich warsztatach panowała miła atmosfera.

W ewaluacji, uczniowie wyrazili swoje zadowolenie i chęć uczestniczenia w kolejnych warsztatach.

Organizatorki: Uczennice IIc1 rozszerzające j.niemiecki ( Milena Kupisińska, Izabela Ferensztajn, Wioleta Kuziw, Natalia Stolarska, Wiktoria Strzelecka, Zuzanna Mąkola, Gabriela Najmanowicz, Aleksandra Dunajska, Kamila Fidor, Justyna Brodzik)

Opiekun: p. Agnieszka Woźniak- nauczycielka j.niemieckiego w II LO

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i miło spędzony czas 🙂