Wielka Lekcja Geografii im. Zbyszka Łuczaka

15 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Lekcji Geografii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Celem tegorocznej Wielkiej Lekcji Geografii było przedstawienie teatru przyrody gór nieożywionej i ożywionej, w tym z udziałem Człowieka. Na ten spektakl składały się akty poświęcone genezie gór, ich rzeźbieniu, delikatnej i kapryśnej naturze gór, a także wspaniałym ludziom gór. Narracje przeprowadzili wybitni naukowcy, głównie z uczelni łódzkich i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w teście sprawdzającym wiedzę. Uczennica klasy III A1 Julia Michalska uzyskała świetny wynik i znalazła się wśród  10 najlepszych geografów z Polski zajmując 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy wyniku.