Wyjątkowy dzień w II LO

Każdego roku w październiku świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczne obchody miały jednak wyjątkowy charakter. 12 października 2017r. w naszej szkole odbyły się powiatowe uroczystości związane z tym świętem. Gościliśmy nauczycieli i dyrektorów koneckich szkół oraz przedstawicieli lokalnych władz. Pani dyrektor Beata Salata przywitała wszystkich przybyłych gości, a następnie głos zabrał starosta Bogdan Soboń. W krótkim przemówieniu złożył wyrazy uznania wszystkim pedagogom oraz rozdał nagrody wyróżnionym nauczycielom.

Nagrody Starosty otrzymali:

1. Pani Danuta Zaborowska- Szymusik –nauczyciel I LO im. KEN w Końskich
    2. Pani Barbara Wojciechowska – nauczyciel I LO im. KEN w Końskich
    3. Pan Wojciech Jasnos – dyrektor – I LO im. KEN w Końskich
    4. Pan Paweł Dziuba – nauczyciel – II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
    5. Pan Mariusz Brzozowicz – nauczyciel – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
    6. Pani Joanna Fornal – wicedyrektor – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
    7. Pani Beata Salata – dyrektor – II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Końskie
    8. Pani Urszula Krzywkowska – nauczyciel ZSP Nr 1 w Końskich
    9. Pan Witold Fitas – nauczyciel ZSP Nr 1 w Końskich
    10. Pani Beata Jakubowska – dyrektor ZSP Nr 1 w Końskich
    11. Pan Mirosława Kozak – nauczyciel ZSP Nr 2 w Końskich
    12. Pani Ewa Młodawska – nauczyciel ZSP Nr 2 w Końskich
    13. Pan Jan Rybiński – dyrektor ZSP Nr 2 w Końskich
    14. Pani Marzena Andryszczyk – nauczyciel ZSP Nr 3 w Końskich
    15. Pani Jolanta Gregorczyk – dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich
    16. Pani Anna Misiowiec – nauczyciel – ZSP w Stąporkowie
    17. Pani Hanna Rzepka – dyrektor ZSP w Stąporkowie
    18. Pani Grażyna Tomala – nauczyciel SOSW w Baryczy
    19. Pani Elżbieta Kwapis – wicedyrektor SOSW w Baryczy
    20. Pan Jan Słuszniak – dyrektor SOSW w Baryczy
    21. Pani Danuta Cholewa – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
    22. Pani Ewa Ostrowska – dyrektor Bursy Szkolnej w Końskich.

Pani dyrektor Beata Salata serdecznie podziękowała całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły za trud wkładany w pracę i funkcjonowanie szkoły. Wręczyła także nauczycielom Nagrody Dyrektora II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie za wyróżniającą pracę. Otrzymali je:

1. Pani Jolanta Gad
  2. Pani Agnieszka Jakubowska
  3. Pani Anna Janus
  4. Pani Katarzyna Kordel
  5. Pani Ewa Król-Zmieniecka
  6. Pani Magdalena Mucha
  7. Pani Magdalena Siatkowska
  8. Pani Alicja Sobaś
  9. Pani Małgorzata Świtakowska
  10. Pani Agnieszka Woźniak
  11. Pan Adam Pancer

Naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym  Krzysztof Stachera przedstawił nazwiska nauczycieli, którzy 13 października 2017r. odbiorą najwyższe odznaczenia od Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymuje pani Maria Mytkowska, natomiast Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymali: pani Iwona Ambroszczyk, pani Anna Janus oraz pani Agnieszka Wojtaszek-Szwarc.

Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej Medal Komisji Edukacji Narodowej dostają: pan Paweł Dziuba oraz pani Agnieszka Jakubowska.

Stowarzyszenie na Rzecz II LO rozdało stypendia „Talent Szkoły”. W kategorii nauka stypendium otrzymały Aleksandra Gil i Karolina Prochowska, natomiast w kategorii sztuka – Katarzyna Prasał.

Stypendia przyznała również Fundacja św. Mikołaja, której działania w naszej szkole koordynuje Pani Agnieszka Woźniak. Stypendystami zostali: Katarzyna Nowek, Wiktoria Chojnacka, Karolina Prochowska, Robert Hejda, Mateusz Basiak, Mikołaj Grzebieluch, Mateusz Książek oraz Monika Błaut.

Dyplomy za udział w konkursie Ministra Edukacji Narodowej „Wolontariusz Roku” otrzymali: Klaudia Ślusarczyk, Robert Hejda, Aleksandra Pluta oraz Karolina Ludwikowska.

Tradycyjnie podczas obchodów Święta Edukacji Narodowej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez panie: Agnieszkę Woźniak, Izabelę Zapałę, Marlenę Bernacką-Plutę oraz Ewę Król-Zmieniecką. Uczniowie zaprezentowali poruszającą opowieść o historii naszej szkoły połączoną z występami wokalno-instrumentalnymi.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz całemu personelowi szkoły.