Wyj±tkowy dzieñ w II LO

Ka¿dego roku w pa¼dzierniku ¶wiêtujemy Dzieñ Edukacji Narodowej. Tegoroczne obchody mia³y jednak wyj±tkowy charakter. 12 pa¼dziernika 2017r. w naszej szkole odby³y siê powiatowe uroczysto¶ci zwi±zane z tym ¶wiêtem. Go¶cili¶my nauczycieli i dyrektorów koneckich szkó³ oraz przedstawicieli lokalnych w³adz. Pani dyrektor Beata Salata przywita³a wszystkich przyby³ych go¶ci, a nastêpnie g³os zabra³ starosta Bogdan Soboñ. W krótkim przemówieniu z³o¿y³ wyrazy uznania wszystkim pedagogom oraz rozda³ nagrody wyró¿nionym nauczycielom.

Nagrody Starosty otrzymali:

1. Pani Danuta Zaborowska- Szymusik ?nauczyciel I LO im. KEN w Koñskich
    2. Pani Barbara Wojciechowska ? nauczyciel I LO im. KEN w Koñskich
    3. Pan Wojciech Jasnos ? dyrektor ? I LO im. KEN w Koñskich
    4. Pan Pawe³ Dziuba ? nauczyciel ? II LO im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich
    5. Pan Mariusz Brzozowicz ? nauczyciel ? II LO im. Marii Sk³odowskiej ? Curie w Koñskie
    6. Pani Joanna Fornal ? wicedyrektor ? II LO im. Marii Sk³odowskiej ? Curie w Koñskie
    7. Pani Beata Salata ? dyrektor ? II LO im. Marii Sk³odowskiej ? Curie w Koñskie
    8. Pani Urszula Krzywkowska ? nauczyciel ZSP Nr 1 w Koñskich
    9. Pan Witold Fitas ? nauczyciel ZSP Nr 1 w Koñskich
    10. Pani Beata Jakubowska ? dyrektor ZSP Nr 1 w Koñskich
    11. Pan Miros³awa Kozak ? nauczyciel ZSP Nr 2 w Koñskich
    12. Pani Ewa M³odawska ? nauczyciel ZSP Nr 2 w Koñskich
    13. Pan Jan Rybiñski ? dyrektor ZSP Nr 2 w Koñskich
    14. Pani Marzena Andryszczyk ? nauczyciel ZSP Nr 3 w Koñskich
    15. Pani Jolanta Gregorczyk ? dyrektor ZSP Nr 3 w Koñskich
    16. Pani Anna Misiowiec ? nauczyciel ? ZSP w St±porkowie
    17. Pani Hanna Rzepka ? dyrektor ZSP w St±porkowie
    18. Pani Gra¿yna Tomala ? nauczyciel SOSW w Baryczy
    19. Pani El¿bieta Kwapis ? wicedyrektor SOSW w Baryczy
    20. Pan Jan S³uszniak ? dyrektor SOSW w Baryczy
    21. Pani Danuta Cholewa ? dyrektor Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej
    22. Pani Ewa Ostrowska ? dyrektor Bursy Szkolnej w Koñskich.

Pani dyrektor Beata Salata serdecznie podziêkowa³a ca³emu Gronu Pedagogicznemu oraz pozosta³ym pracownikom szko³y za trud wk³adany w pracê i funkcjonowanie szko³y. Wrêczy³a tak¿e nauczycielom Nagrody Dyrektora II Liceum im. Marii Sk³odowskiej-Curie za wyró¿niaj±c± pracê. Otrzymali je:

1. Pani Jolanta Gad
  2. Pani Agnieszka Jakubowska
  3. Pani Anna Janus
  4. Pani Katarzyna Kordel
  5. Pani Ewa Król-Zmieniecka
  6. Pani Magdalena Mucha
  7. Pani Magdalena Siatkowska
  8. Pani Alicja Soba¶
  9. Pani Ma³gorzata ¦witakowska
  10. Pani Agnieszka Wo¼niak
  11. Pan Adam Pancer

Naczelnik Wydzia³u O¶wiaty w Starostwie Powiatowym  Krzysztof Stachera przedstawi³ nazwiska nauczycieli, którzy 13 pa¼dziernika 2017r. odbior± najwy¿sze odznaczenia od Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratora O¶wiaty. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medal Z³oty za D³ugoletni± S³u¿bê otrzymuje pani Maria Mytkowska, natomiast Medal Br±zowy za D³ugoletni± S³u¿bê otrzymali: pani Iwona Ambroszczyk, pani Anna Janus oraz pani Agnieszka Wojtaszek-Szwarc.

Postanowieniem Ministra Edukacji Narodowej Medal Komisji Edukacji Narodowej dostaj±: pan Pawe³ Dziuba oraz pani Agnieszka Jakubowska.

Stowarzyszenie na Rzecz II LO rozda³o stypendia ?Talent Szko³y?. W kategorii nauka stypendium otrzyma³y Aleksandra Gil i Karolina Prochowska, natomiast w kategorii sztuka ? Katarzyna Prasa³.

Stypendia przyzna³a równie¿ Fundacja ¶w. Miko³aja, której dzia³ania w naszej szkole koordynuje Pani Agnieszka Wo¼niak. Stypendystami zostali: Katarzyna Nowek, Wiktoria Chojnacka, Karolina Prochowska, Robert Hejda, Mateusz Basiak, Miko³aj Grzebieluch, Mateusz Ksi±¿ek oraz Monika B³aut.

Dyplomy za udzia³ w konkursie Ministra Edukacji Narodowej ?Wolontariusz Roku? otrzymali: Klaudia ¦lusarczyk, Robert Hejda, Aleksandra Pluta oraz Karolina Ludwikowska.

Tradycyjnie podczas obchodów ¦wiêta Edukacji Narodowej pierwszoklasi¶ci z³o¿yli ¶lubowanie. Nastêpnie odby³a siê czê¶æ artystyczna przygotowana przez panie: Agnieszkê Wo¼niak, Izabelê Zapa³ê, Marlenê Bernack±-Plutê oraz Ewê Król-Zmienieck±. Uczniowie zaprezentowali poruszaj±c± opowie¶æ o historii naszej szko³y po³±czon± z wystêpami wokalno-instrumentalnymi.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej sk³adamy serdeczne ¿yczenia Gronu Pedagogicznemu oraz ca³emu personelowi szko³y.