XXII OLIMPIADA INFORMATYCZNA.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Albert Cieślak (III A1) oraz Konrad Komisarczyk (II A1) zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XXII Olimpiady Informatycznej – najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego adresowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu muszą być prawdziwymi informatykami. Warto podkreślić, że z województwa świętokrzyskiego do drugiego etapu oprócz w/w chłopców z naszej szkoły dostały się tylko dwie osoby.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie olimpiady: www.oi.edu.pl.

Albertowi, Konradowi i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie.