Sprz±tanie ¦wiata !

W dniu 21 wrze¶nia 2018 po raz kolejny uczniowie naszej szko³y wziêli udzia³ w ogólnopolskiej akcji ?Sprz±tanie ¦wiata?. W tym roku akcja odbywa³a siê pod has³em- ?AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIÊCEJ, 2 X CZY¦CIEJ?.

Celem jubileuszowej 25 edycji by³o zwrócenie uwagi na to, ¿e przedmioty, które potocznie nazywamy ¶mieciami, s± w rzeczywisto¶ci surowcami, które powinny z powrotem trafiæ do wykorzystania i dlatego warto segregowaæ odpady.

W Polsce recyklingowi poddawane jest zaledwie 26% odpadów komunalnych, jest wiêc ogromna potrzeba zwiêkszenia efektywno¶ci systemu gospodarki odpadami. Powinni¶my tak¿e podjêæ osobiste wyzwania takie jak: zmniejszenie ilo¶ci tworzonych odpadów, u¿ywanie w³asnych toreb na zakupach, pamiêtanie o tym, ¿e nie ma ¶mieci- s± surowce!

Jak co roku ? starali¶my siê uprz±tn±æ tereny le¶ne, przy trasie Koñskie ? W±sosz Konecki. Obserwowali¶my tak¿e zmiany zachodz±ce w ¶rodowisku na skutek sk³adowania odpadów w pobliskim lesie przez mieszkañców. Co roku usi³ujemy rozbudziæ ¶wiadomo¶æ ekologiczn± mieszkañców naszego miasta i u¶wiadomiæ wszystkim, ¿e o przyrodê nale¿y dbaæ i szanowaæ j±, a ona potrafi odwdziêczyæ siê nie tylko piêknem, ale i surowcami ? co widaæ na jednej z fotografii z tegorocznej akcji.

Sk³adamy podziêkowanie m³odzie¿y i opiekunom za udzia³ w naszym przedsiêwziêciu:

klasie IC1D i II D(opiekunowie ? p.G. Stolarska- Dukat, p.G. Semanyuk, p.I. Ambroszczyk,p. A. Wo¼niak),

klasie IIA1 i I A1 (opiekunowie ?p.A. Jakubowska, p.J. Swat),

klasie IIIA1 i III D(opiekunowie ?p.E. Król -Zmieniecka, p.M. Bernacka Pluta, p.P. Wojna ).

Zapraszamy chêtnych do udzia³u w przedsiêwziêciu w przysz³ym roku!

Do zobaczenia!

P.Ewa Król ? Zmieniecka oraz p.Marlena Bernacka Pluta ? szkolni koordynatorzy akcji