Certyfikat Szko³y Promuj±cej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

W bie¿±cym roku szkolnym rozpoczê³a siê naszej szkole realizacja projektu Szko³a Promuj±ca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Obejmuje on edukacjê dzieci
i m³odzie¿y w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu ¿ycia. Koncentruje siê na dzia³aniach, jakie mog± podj±æ obywatele, aby zapobiegaæ nowotworom. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, zadanie ?Prewencja pierwotna nowotworów?. W wyniku podjêtych dzia³añ szko³a otrzyma³a certyfikat Szko³y Promuj±cej Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem za rok szkolny 2015/2016, przyznany przez Dyrektora ¦wiêtokrzyskiego Centrum Onkologii.
Koordynatorem programu w naszej szkole jest Ewa  Król ? Zmieniecka.
Zajêcia realizowali nauczyciele biologii: Marlena Bernacka-Pluta, Ewa Król-Zmienieckacertyfikat 79vcun4