EKOlimpiada

W dniu 10.06.2014 r. na stadionie MKS Neptun odby³a siê EKOlimpiada, czyli rywalizacja klas I i II naszej szko³y. Uczniowie wspó³zawodniczyli ze sob±  w licznych konkurencjach sportowych, mieli równie¿ mo¿liwo¶æ pokazania swojej inwencji twórczej podczas tworzenia EKO LOGA i sprawdzenia siê w quizie o tematyce ekologicznej, który przeprowadzi³ dla uczniów pan mgr in¿. Marian Sza³da ze ¦wiêtokrzyskiego O¶rodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Po wyrównanej rywalizacji ostatecznie wygra³a klasa IIE, której wychowawczyni± jest pani Gra¿yna Stolarska-Dukat. Zwyciêska klasa otrzyma³a puchar oraz bon pieniê¿ny w wysoko¶ci 1500 z³ na organizacjê wycieczki o charakterze ekologicznym.

Za pomoc w zorganizowaniu przedsiêwziêcia pragniemy podziêkowaæ Zarz±dowi Starostwa Powiatowego w Koñskich, który przyzna³ naszej szkole pieni±dze na realizacjê eko-projektu. Dziêki temu uda³o siê kupiæ niezbêdny sprzêt do organizacji zawodów i ufundowaæ nagrodê dla najlepszej klasy. Pomys³odawc± imprezy by³ pan Piotr Mostowski, nauczyciel wychowania fizycznego, a w organizacjê w³±czyli siê wszyscy nauczyciele przedmiotu.

Mamy nadziejê, ¿e ta ciekawa inicjatywa wejdzie na sta³e do harmonogramu roku szkolnego.

IMG_20140610_145315