Jeszcze nie zdali matury, a ju¿ maj± indeksy!

Dnia 22.03.2015 r. zakoñczy³a siê VIII edycja Olimpiady o Diamentowy Indeks organizowana przez Akademiê Górniczo-Hutnicz± w Krakowie. W roku szkolnym 2014/2015 w konkursie uczestniczy³o 2570 osób (I etap), w tym 1309 osób zmaga³o siê z zadaniami z matematyki. W¶ród 516 finalistów znalaz³o siê trzech uczniów naszej szko³y: Piotr Ambroszczyk (II A1), Kacper Gajos (III A1) oraz Jacek Nowak (III A1). Ch³opcy ¶wietnie poradzili sobie z zadaniami i zajêli bardzo wysokie lokaty.

Piotr Ambroszczyk zosta³ laureatem I stopnia zdobywaj±c 98 punktów na 100 mo¿liwych do uzyskania (zaj±³ 1 miejsce w województwie i 5 miejsce w kraju), natomiast Kacper Gajos uzyskuj±c 89 punktów zosta³ laureatem III stopnia (Kacper zaj±³ 3 miejsce w województwie i 28 miejsce w kraju). Jackowi do uzyskania tytu³u laureata zabrak³o bardo ma³o punktów. Sukcesy matematyczne naszych uczniów to efekt ich ciê¿kiej pracy, talentu oraz zaanga¿owania w zajêcia pozalekcyjne. Nauczycielem uczniów jest Pawe³ Dziuba.
Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i ¿yczymy dalszych sukcesów.