?Jêzyki obce kluczem do mojej kariery?

Ruszy³y bezp³atne zajêcia z jêzyka angielskiego i niemieckiego  dla 60 uczniów II Liceum Ogólnokszta³c±cego im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich w ramach projektu ?Jêzyki obce kluczem do mojej kariery? realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzia³ania ? ?U ¬RÓDE£? z siedzib± w Modliszewicach, Piotrkowska 30, 26-200 Koñskie na podstawie umowy o dofinansowanie o numerze UDA-POKL.09.05.00-26-086/13 zawartej z ¦wiêtokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Kapita³ Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykszta³cenia i kompetencji w regionach, Dzia³anie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Inauguracyjne zajêcia odby³y siê 4 pa¼dziernika br. Otworzy³y je Pani Beata Salata,  Dyrektor II LO w Koñskich, oraz Pani Renata Doniecka, Koordynator projektu. Pani dyr. Salata podziêkowa³a Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Dzia³ania ? ?U ¬RÓDE£? z siedzib± w Modliszewicach za umo¿liwienie realizacji projektu w szkole, natomiast Pani Renata Doniecka przedstawi³a cele i zadania projektu. Obie Panie ¿yczy³y uczniom  wytrwa³o¶ci i sukcesów w zdobywaniu wiedzy w zakresie jêzyków obcych.

W zajêciach bierze udzia³ 30 uczniów z klas I i 30 uczniów z kl. II, którzy zostali podzieleni na  dwie grupy: niemiecko- i angielskojêzyczn±. Zajêcia prowadz± Pani Ewa Szwed – jêzyk niemiecki i Pani Justyna Iwañska – jêzyk angielski.   Uczniowie maj± mo¿liwo¶æ poprawienia swych umiejêtno¶ci jêzykowych. Zakres materia³u oraz tempo prowadzenia lekcji dostosowane s± do poziomu grupy. Zajêcia bêd± odbywaæ siê w soboty zgodnie
z harmonogramem,

Ka¿dy uczestnik projektu otrzyma³ bezp³atnie: wiedzê opart± na  autorskich programach nauczania przygotowanych przez prowadz±cych, pomoce dydaktyczne na zajêcia oraz komplet materia³ów pi¶mienniczych z logotypami projektu, niezbêdnych do efektywnego udzia³u w zajêciach.

Aby nikt podczas nauki nie opad³ z si³, mamy zapewnione poczêstunki ? po nich nauka staje siê ³atwiejsza i przyjemniejsza;)  Kolejne ”³amañce jêzykowe” czy regu³y gramatyczne nie sprawiaj± ju¿ nikomu ¿adnych trudno¶ci.

Dziêki tym zajêciom uczniowie wyrównaj± swe niedoci±gniêcia i zdobêd± dodatkow± wiedzê, przez co ka¿dy z nich z pewno¶ci± zda egzamin maturalny na 100 % i ¶mia³o bêdzie móg³ powiedzieæ ¿e ” Matura to bzdura.” A w przysz³o¶ci jêzyki obce stan± siê kluczem do karier zawodowych.

Te zajêcia otwieraj± uczniom drzwi do lepszej przysz³o¶ci.