Maraton pisania listów – 9 grudnia 2015 r.

Kolejny raz w naszym liceum bêdzie mo¿na napisaæ list w obronie praw cz³owieka w ramach akcji organizowanej przez Amnesty International. Maraton odbywa siê raz w ci±gu roku, zawsze w grudniu. Za ka¿dym razem dotyczy innej grupy osób z ca³ego ¶wiata, których prawa s± ³amane. W tym roku jest to dziesiêæ przypadków, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Dok³adne opisy ich sytuacji znajduj± siê poni¿ej.

W II LO akcja pisania listów odbêdzie siê 9 grudnia 2015 r. w godzinach od 9.00 do 15.00. Miejscem, w którym mo¿na bêdzie napisaæ list lub listy (ich ilo¶æ nie jest ograniczona) bêdzie gabinet Pani Wicedyrektor (parter, naprzeciwko sklepiku). Dostêpne tam bêd±: opisy poszczególnych przypadków, wzory listów, papier i d³ugopisy.

Listy mo¿na napisaæ równie¿ w domu, a 9 grudnia dostarczyæ je do szko³y.

W  Maratonie Pisania Listów 2015 mog± wzi±æ udzia³ nie tylko uczniowie, ale równie¿ ich rodzice, rodzeñstwo i znajomi. Zapraszamy!

Szczegó³owe informacje na temat akcji dostêpne s± u organizatorek: Anny Janus i Magdaleny Siatkowskiej.