M£ODZIE¯OWY STRAJK KLIMATYCZNY

20 czerwca na ulicê w ponad 2820 miastach na ca³ym ¶wiecie i w ponad 150 krajach na 7 kontynentach odby³ siê M³odzie¿owy Strajk Klimatyczny. Wziêli w nim udzia³ tak¿e uczniowie naszej szko³y.

Trasa rozpoczê³a siê przy Kolegiacie ¶w. Miko³aja w Koñskich, gdzie zosta³ opowiedziany cel akcji. Nastêpnie m³odzie¿ przesz³a najbardziej uczêszczanymi ulicami miasta, wykrzykuj±c has³a nawo³ywuj±ce do ochrony Ziemii.

„M³odzie¿owy Strajk Klimatyczny powsta³ po wyst±pieniu Grety Thunberg w Katowicach, która stwierdzi³a, ¿e je¶li dzieci i m³odzie¿ nie zaczn± krzyczeæ, wtedy nic siê nie zmieni, bo to nasza przysz³o¶æ jest teraz niszczona. Inni umr± ze staro¶ci, a my z powodu katastrofy ekologicznej. Mamy nawet jej has³o na jednym z transparentów ? No one is too small to make a difference, czyli Nikt nie jest za ma³y, ¿eby zrobiæ ró¿nicê? ? opowiada³y uczennice Sara W³odarczyk i Kinga Tarasiñska.