Pokazowa lekcja dwujêzyczna

Dnia 29.03.2017 w naszej szkole mia³y miejsce lekcje pokazowe prowadzone dwujêzycznie : ?The music will rock you?  z wiedzy o kulturze i ?Human as a social unit? z wiedzy o spo³eczeñstwie. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z gimnazjów w Koñskich, Miedzierzy, S³upi Koneckiej, Radoszyc oraz Ostrowca ¦wiêtokrzyskiego.
Lekcjê poprzedzi³a interesuj±ca prelekcja Doradcy Marsza³ka Województwa ¦wiêtokrzyskiego,
p. Andrzeja £ukasika, dotycz±ca warto¶ci i korzy¶ci, jakie niesie dwujêzyczno¶æ. W efekcie dzia³añ Urzêdu Marsza³kowskiego w Kielcach, uczniowie II Liceum Ogólnokszta³c±cego w Koñskich maj± mo¿liwo¶æ cyklicznego udzia³u w konferencjach promuj±cych rozwój kompetencji jêzykowych.
Zebrani zostali zaznajomieni z celami lekcji oraz za³o¿eniami przedmiotów, mogli zaobserwowaæ, czym jest dwujêzyczno¶æ.
Dziêki otrzymanym materia³om dydaktycznym, m³odzie¿ goszcz±ca w szkole mog³a ¶ledziæ tok zajêæ, co stworzy³o jej  mo¿liwo¶æ uczestniczenia w spotkaniu i wp³ynê³o na pozytywny odbiór tre¶ci.  W trakcie dyskusji gimnazjali¶ci wyrazili swoje zainteresowanie nauk± w klasie dwujêzycznej.