PROJEKT ? PATHS OF EUROPE? PROGRAMU ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE

UCZNIOWIE Z W£OCH, HISZPANII I BELGII REALIZOWALI W NASZEJ SZKOLE PROJEKT ? PATHS OF EUROPE? PROGRAMU ERASMUS+

Nasza szko³a go¶ci³a od 24 do 28 wrze¶nia m³odzie¿ z W³och, Hiszpanii i Belgii. Go¶cie realizowali wspólnie z naszymi uczniami projekt programu Erasmus+ wspó³finansowany ze ¶rodków Unii Europejskiej. Do naszej szko³y przyby³a 19 osobowa grupa uczniów wraz z 6 nauczycielami, towarzyszy³o im 23 uczniów z naszej szko³y.

Celem projektu jest wymiana do¶wiadczeñ zwi±zanych z propagowaniem aktywnej turystyki, promocj± zdrowia i aktywnego trybu ¿ycie, poznanie, wykorzystanie i promocja lokalnej bazy przyrodniczej i turystycznej, znalezienie wspólnych elementów ³±cz±cych kraje partnerskie w zakresie kultury, historii, turystyki, umo¿liwienie uczniom pracy w ¶rodowisku CLIL.

Pobyt grupy rozpocz±³ siê w Warszawie, gdzie uczniowie uczestniczyli w wyk³adzie pani dr. Anny Dudek ? Paths of Europe- conservation and development on selected exaples? na Uniwersytecie Warszawskim, wykonali zadania city game oraz zwiedzili muzeum POLIN. We wtorek uczniowie po przybyciu do naszej szko³y przedstawili prezentacje na temat swoich krajów, a nastêpnie zostali oficjalnie przywitani przez dyrekcjê szko³y, brali udzia³ w quizie na temat Polski i grach integracyjnych. Dzieñ zakoñczy³ siê rajdem na trasie Koñskie- Sielpia, podczas którego uczestnicy wykonywali szereg zadañ projektowych w zespo³ach miêdzynarodowych. W tygodniowym programie pobytu znalaz³ siê równie¿ wyjazd do Krakowa i Jaskini Raj jak równie¿ nagrywanie filmów promuj±cych aktywny styl ¿ycia: w Koneckim Klubie Karate Kyokushin, na zajêciach jogi prowadzonych przez pani± Magdalenê £yczek, na zajêciach fitness pana Mateusza Sikory oraz tenisa ziemnego pana Andrzeja Mijasa. Pobyt grupy zakoñczy³ siê uroczyst± kolacj± w restauracji ASTORIA, podczas której Starosta Konecki Bogdan Soboñ, cz³onek zarz±du Dorota Duda oraz Burmistrz Miasta i Gminy Koñskie pan Krzysztof Obratañski wrêczyli nagrody dla zwyciêzców konkursów i upominki promuj±ce nasze miasto i powiat.

Szczegó³owe informacje o projekcie mo¿na znale¼æ na stronie szko³y pod linkiem Erasmus + ?Paths of Europe?.