VI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

W poniedzia³ek, 19 czerwca 2017 r. odby³ siê VI Konkurs Matematyczny dla uczniów szkó³ gimnazjalnych organizowany przez II LO im. Marii Sk³odowskiej-Curie w Koñskich.

W konkursie uczniowie mieli do rozwi±zania 11 zadañ (tre¶ci zadañ ? do pobrania). Niektóre z zadañ wymaga³y od gimnazjalistów du¿ej pomys³owo¶ci i wyobra¼ni matematycznej. Najtrudniejsze z zadañ okaza³y siê zadania numer 8,9 i 11.

Sk³adamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, pragn±c szczególnie wyró¿niæ laureatów I stopniaDariusza Garbacza z Gimnazjum w St±porkowie (57/66 pkt.), Juliê Michalsk± (57/66 pkt.) z Gimnazjum w Radoszycach (57/66 pkt.) oraz Jakuba Strojewskiego z gimnazjum w Gowarczowie (56/66 pkt.) Pe³na lista laureatów i wyró¿nionych jest ju¿ dostêpna ? do pobrania. Aby uzyskaæ tytu³ laureata nale¿a³o rozwi±zaæ bezb³êdnie: 10-11 zadañ (I stopieñ), 7-9 zadañ (II stopieñ), 4-6 zadañ (III stopieñ)

Wszystkich uczniów gimnazjum, którzy lubi± matematykê pragniemy zachêciæ do udzia³u w przysz³ym roku w kó³ku matematycznym, które odbywa siê w naszej szkole i jest prowadzone na kilku poziomach zaawansowania. Szczegó³owe informacje na temat kó³ka opublikujemy po wakacjach. Zachêcamy równie¿ m³odzie¿ do rozwi±zywania lub analizowania rozwi±zañ zadañ ze strony www.omj.edu.pl oraz udzia³u w tym bardzo presti¿owym konkursie matematycznym w przysz³ym roku. Wspomniane wy¿ej kó³ko ma na celu m.in. przygotowanie gimnazjalistów do udzia³u w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów natomiast licealistów do najstarszej polskiej olimpiady przedmiotowej ? Olimpiadzie Matematycznej.

Organizatorzy pragn± serdecznie podziêkowaæ nauczycielom matematyki za zachêcenie uczniów do udzia³u w konkursie.

Uroczyste wrêczenie dyplomów odbêdzie siê podczas zakoñczenia roku szkolnego w szko³ach zwyciêzców konkursu.

Zapraszamy do udzia³u w kolejnych edycjach i ju¿ nie mo¿emy siê doczekaæ do³±czenia uczestników konkursu do grona uczniów naszej szko³y!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!